Hakkımızda

Sözleşmelerin hazırlanması ve yönetilmesi dış ticaret ve pazarlama faaliyetleri ile ilgilenen herhangi bir şirket için büyük fırsat ve riskleri barındıran bir konudur. Ulusal ve ulusalararası ticaretin gelişen ticari ilişki türleri olan Distribütölük Sözleşmeleri, Franchise Sözleşmeleri, Lisans Sözleşmeleri, Teknoloji Transfer Sözleşmelerinin birbileri ile bağlantılı hale getirerek hazırlanması, müzakeresi ve incelenmesi ve yönetimi konusunda Türkçe ve İngilizce danışmanlık ve eğitim hizmeti vermekteyiz. Amacımız müşterilerimizin yukarıda sayılan sözleşmeler kapsamında üstlendiği hak ve yükümlülüklerini birbirleri ile bağlantılı olarak ticari, hukuki ve finansal risklerinin farkına varmaları, gerekli ve uygun tedbirleri almalari veya yönetmeleri için etkin mekanizmalar kurmalarına yardımcı olmaktır. Destek verdiğimiz firmalara ihtiyaçları doğrultusunda işbirligi ve değer yaratma odaklı hizmetlerimiz sadece sözleşmeler üzerine olup sözleşme kaynaklı alternatif veya devletin katıldığı uyuşmazlık çözüm ve yasal takip işlemleri yapıyoruz.

        Çalışmalarımızı yaparken
  • Tarafların iş yapış iradelerini
  • Tarafların kurum kütürleri ve ihtiyaçları
  • Ürün ve hizmet özelliklerini
  • Pazara giriş ve pazarlama nitelikleri
  • Rekabet düzenlemeleri ve emredici kuralları

dikkate alınarak en uygun ve güvenilir sözlesme türünün seçilmesi ve oluşturulması hedeflenmektedir.

licentia-consulting-izmir-sozlesme-danismanligi-avukat-murat-eren-photo
Murat EREN
Kurucu

1981 yılında Denizli’de doğdum. İlk ve ortaöğrenimi Aydın’da, Yükseköğrenimimi Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 2002 yılında tamamladım. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Avrupa Birliği konulu yüksek lisansımı tamamladım.
10 yılı aşkın meslek hayatımda İzmir’in en iyi hukuk ofislerinde, İzmir’in önde gelen şirketlerine avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti verdim. Daha sonra İzmir’in en büyük yabancı yatırımlarından olan uluslararası bir şirketin bünyesinde hukuk müşaviri olarak şirketler hukuku, uluslararası ticaret hukuku ile çeşitli uyuşmazlık çözüm süreçlerine katıldım.
Bu çalışmalarım sırasında ulusal hukukumuzun Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku İş Hukuku, İcra Hukuku, Ceza Hukuku, Sözleşmeler Hukuku alanlarında hem teorik çalışmalarım hem de bir uygulamacı olarak 2000’ne yakın dava dosyasını takip ettim. Son olarak, İzmir Mahkemeleri’nde bilirkişi olarak görev aldım.
Ulusal hukukumuzda edindiğim bu deneyim ile birlikte, uluslararası şirketin bünyesinde faaliyet gösterdiğim için yabancı dilde işlem ve sözleşmelerin hazırlanması, hukuki ve mali risklerinin analiz edilmesi, raporlanması ve ulusal hukukumuza uyumunun sağlanması amacı ile çalışmalarda bulundum.
Yukarıda ifade ettiğim alt yapımı ve birikimimi ülkemizin başlattığı ihracat seferberliği için bu alana yönlendirdim. Bu hedefim için dış ticaret ve uluslararası ticaret hukuku üzerine çalışmalarımı yoğunlaştırdım.

Odak Noktamız

Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, sizin ve şirketinizin itibarını hukuksal anlamda artıracak hizmetleri gerçekleştirmektir.

İşleriniz için en iyi hizmeti sağlıyoruz.
Yaptığımız işi seviyoruz
Bizimle İletişime Geçin
Siz de mutlu müşterilerimiz arasına katılın.
Ofisimiz
Aksoy Mah. Cemal Gürsel Cad.
No:386 İç Kapı No:2 Karşıyaka/İzmir/Türkiye
Telefon
Tel: 0538 591 82 28
Fax: 0232 390 91 01